Kartlar

Kimler Kullanabilir?

bireysel veya takım olarak gelişimi önemseyen herkes kullanabilir.

Kartlar,

  • bir eğitimde (beklenti, değerlendirme gibi oturumlarda)
  • grup/takım koçluğunda
  • 1-1 koçluk görüşmelerinde
  • ders ortamında
  • aile içinde

araç olarak kullanılabilir.

Kartları nasıl kullanabilirim?

Bulunduğunuz ortamın doğasına göre değişebilmekle birlikte kartları dilerseniz sadece fotoğraf kısımlarını veya sadece sorular ile kullanabilirsiniz. Kartlar, kişilerin kendilerini ve düşüncelerini fotoğraf ile görselleştirmelerine yardımcı olabilir ve görüşmenizi o noktadan başlatarak devam ettirebilirsiniz. Benzer şekilde sorular ise görüşmelerinize yeni bir bakış açısı kazandırabilir.

Koçluk görüşmelerinizde karşınızdaki kişinin zorlanmaya başladığı anlarda görseller ve-veya sorular aracılığı ile kendisini daha rahat ifade etmesine yol arkadaşlığı yapabilirsiniz.

Ayrıca farklı metotlar çerçevesinde grup içi odak belirleme, değerleri konuşma, ortak çalışma kültürü yaratma gibi birçok başlık üzerine de kullanılabilir.

Ebeveyn olarak birbirinizle ve/veya çocuğunuz ile bir konuyu onu yargılamadan, duygularını açığa vurabilmesine önündeki içsel yaşadığı -varsa- engellerini keşfetmesine ve bu engelleri aşabilmesi için gerekli adımları kendi kendisinin görebilmesine arkadaşlık edebilirsiniz.

Kaç adet kart var?

Kartlar, üzerine konuşulan konunun kişi üzerindeki durumunu ölçmeye yarayan 25 adet durum sorusu içeren kart (yeşil renk) ve kişiyi harekete geçirmeyi tetikleyen 25 aksiyon sorusu içeren karttan (turuncu renk) oluşan 50 kartlık bir set halindedir. Kartların ön tarafında bir fotoğraf arka tarafında ise bir soru bulunmaktadır.

Kendinize soru sorsanız bu ne olurdu?

İster kartların ön kısmında bulunan hepsi özenle seçilmiş fotoğrafları kullanın, ister arkasında bulunan sorular üzerinden ilerleyin. Cevaplar gelmeye başladıkça verimli vakit geçirmek sizlerin elinde…

Fiyat Bilgisi

Kartlar logolu ve size özel kartvizitinizi koyabileceğiniz bölüme sahip çantası ile birlikte kargo dahil olmak üzere satışa sunulmuştur. Çeşitli online alışveriş sitelerinde de kartlarımız satılmakta olup, doğrudan bizimle iletişime geçerek de elde edebilirsiniz.

Unutmayın, ToolsofCoaches tıbbi tedavi amaçlı kullanılan bir araç değildir.

Kartlardan örnekler;